пятница, 28 марта 2025 г.

 Поезія – це завжди неповторність…


День поезії – свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване. Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії.
 
Читання поезії – це завжди читання самого себе, занурення у свої глибини, співвіднесення з ліричним героєм – і, як бонус, можливість віднайти відповіді на питання, що давно хвилюють. Серед найвідоміших  українських поетів —  Т. Шевченко, Л. Українка, Л. Костенко, С.Жадан, Оксана Забужко,  а також наші поети – Н. Погребня,Ю. Хмелевський та інші. Бібліотека підготувала поетичну акварель « Поезія – це завжди неповторність …» З найдавніших часів і донині поезія залишається живим видом мистецтва, який постійно розвивається, але суть її залишається незмінною — прагненням до відтворення найглибших та найважливіших людських почуттів

среда, 5 марта 2025 г.


Небесна Сотня: ціна свободи

Блакитне небо посіріло,

і дощ ударив у ту ж мить.

У грудях серце заболіло,

по світу новина летить....              

У центрі міста, на майдані,

в серці країни, мов в пітьмі

навіки душі відлетіли,

там сто героїв полягли.

Грудьми повстали, захищали

нам мирне небо, спів птахів.

І до останнього стояли,

аж поки янгол прилетів.....

 

 


 


 Напередодні Дня вшанування Героїв Небесної Сотні бібліотека провела урок  памяті «Небесна Сотня: ціна свободи». Бібліотекар розповіла про трагічні події Революції Гідності та постаті Героїв Небесної Сотні. Присутні прочитали вірші, присвячені героям Революції Гідності та їхнім родинам, і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Під час заходу  учасники  переглянули фільми «Україна – країна нескорених!»,«Все починалося з Майдану»,а також ознайомились із книжковою виставкою.

суббота, 15 февраля 2025 г.

 


Чарівний серцю, милий край

Рідний край — це рідна земля, місце, де ти народився та пройшли твої дитячі роки. Це та вулиця, той будинок, з якого щоранку біжиш до школи й куди повертаєшся. Там вільно дихається, там легко й радісно жити. Рідний край — це твоя батьківщина, твій рідний дім, де жила чи живе твоя сім'я. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій виросла…Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес населення до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства. З метою популяризації краєзнавства в бібліотеці організована книжкова виставка « Чаріний серцю, рідний край». На виставці представлені видання, які висвітлюють історичний шлях Вінниччини, етнографію, її природу, екологічні проблеми, дані про розвиток життя, культуру.